Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre  – neformaliojo suaugusiųjų švietimo „Eko sąmoningumo stovykla“!

Nuotrauka: Lidija Šimkienė

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras lapkričio 14 – gruodžio 5 dienomis vykdė neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Eko sąmoningumo stovykla“, kurią finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Bendradarbiavome  su Trečiojo amžiaus universitetu, todėl dauguma senjorų buvo pakviesta būtent iš šio universiteto. Programos pagrindinis tikslas buvo ugdyti ekologinę savimonę, padedant atsiskleisti gamtinėje, socialinėje ir kūrybinėje erdvėje. Daug dėmesio buvo skiriama ekologiškai švariai ir darniai aplinkai, atsakingo vartojimo temoms. Programa skatino kūrybiškai pažvelgti į mus supančią natūralią aplinką, skatino bendradarbiavimą ir dalijimąsi gerąja patirtimi.

    Gražūs ryšiai sieja Gamtininkų centrą su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru. Dalyviai išklausė šios įstaigos atstovės paskaitą apie atliekų rūšiavimą, tvarkymą, kaip galima sumažinti aplinkos užterštumą, tinkamai rūšiuojant atliekas, keičiant gyvenimo, buities įpročius. Buvo suorganizuota  išvyka į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, kuriame projekto dalyviai susipažino su sąvartyno veikimo principais.

    Dalyviams labai patiko visos veiklos, kiekviena diena pildėsi puikiausiais įspūdžiais. Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro mokytojai kūrybingai vedė užsiėmimus apie sveiką mitybą, vaistažolių ir prieskonių naudą, buvo kuriamas pozityvus ryšys su gamta, supažindinama su biologine įvairove Talkšos ekologiniame take, kuriamos Žemės meno kompozicijos iš gamtoje randamų natūralių medžiagų. Visiems buvo smagu susipažinti su Šiaulių jaunųjų  gamtininkų centre veikiančiu V. Kavaliauskienės katinų muziejumi, „Gyvūnijos sodu“ ir čia gyvenančiais gyvūnais. Kinologų būrelio mokytoja ir mokiniai gerų emocijų suteikė per emocinį bendravimą su šunimi. Buvo kuriamas „Vabzdžių viešbutis“, supažindinama su jo nauda prisidedant prie populiacijos saugojimo ir tausojimo. Kelios valandėlės buvo skirtos ir sportui, jogai. Programos dalyviai buvo supažindinami su įvairiais nebereikalingų daiktų prikėlimo „antram gyvenimui“ būdais, pakeičiant ne tik daiktų išvaizdą, bet ir paskirtį. Buvo atsižvelgta į kasdieninio gyvenimo realijas, todėl užsiėmimų metu moterys pasisiuvo  daugkartinio naudojimo maišelius, kad sumažintų plastiko naudojimą. Kadangi artėja gražiausios metų šventės, tai buvo ruošiamasi ir joms: užsiėmimo metu buvo liejamos kvepiančios žvakės iš ekologiško sojų vaško, kuriami sveikinimo atvirukai, pinami kalėdiniai vainikai. Visa veikla suteikė daug gerų emocijų, kūrybinio atradimo džiaugsmą.

Nuotrauka: Lidija Šimkienė

Nuotraukos ir tekstas: Lidija Šimkienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Neįgaliųjų režimas